Sosyal Medya

1SOSYAL /MEDYA
Facebook, Twitter, Blogger, Linkedin, Instagram gibi daha bir çok sosyal ağlara markanıza ait özel bir sayfa düzenlemesi, takip ve güncellenmesi gibi hizmetler veriyoruz. Ajansımız genç ve yaratıcı, sosyal medya’da kendini kanıtlamış uzman kadrosuyla birlikte Sosyal Medya’ya yönelik kampanya stratejileri, sosyal medya tasarımları, sosyal medya yönetimi, içerik üretimi, Facebook ve Twitter uygulamalarını markanız için tasarlar, geliştirir ve hedef kitlenize en doğru biçimde ulaştırır.
SOSYAL MEDYA ÇALIŞMALARINDA ALINMASI GEREKLİ BİLGİLER
1. Firmanın vermek istediği ana mesaj !
2. Hedef kitle kimler ve Yaş Aralığı !
3. Hedef kitleye ulaşılması gereken sosyal mecralar !
4. Hangi zamanda yapılacak olması !
5. Bütçe!
6. Rakip firma analizleri !
SOSYAL MEDYA ÇALIŞMASININ AŞAMALARI
1. ÜRÜN VE HİZMET ANALİZİ: Bu aşamada ürün ya da hizmetin analizinin yapılması gerekmektedir. Ürün veya hizmetlerin özellikleri neler, yaşamımızdaki yeri nedir, ne olabilir, bu ürün veya hizmetlerin yararları nelerdir vb. soruların cevaplarına ulaşılarak bir bilgilenme çalışmasının hazırlanması gerekir. Ürün ya da hizmet hakkındaki tüm detayların ve firmanın pazardaki konumunun ne olduğunun bilinmesi gerekir. Ayrıca ürün şu an hangi dönemindeyse (giriş, gelişim, büyüme, düşüş) sosyal medya çalışması ona göre devam ettirilmelidir.
2. HEDEF KİTLE TESPİTİ: Ürünün, hizmetinin veya kampanyanın bilinirliğini arttırmak açısından hangi hedef kitleye hitap edeceğinin belirlenmiş olması gerekir. Belirlenen hedef kitlenin yapısıyla ürün, hizmet ve kampanyanın yapısı uyumlu olmalıdır. Bu yüzden hedef kitle belirlenirken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar;
1. Yaş aralığı
2. Cinsiyet
3. Medeni durum
4. Meslek
5. Eğitim
6. Kişisel ilgi alanları
7. Tüketim alışkanlıkları
3. SOSYAL MEDYA MODELLERİNİN TERCİHİ VE YÖNTEMLERİ: Sosyal medya çalışmasının en kilit noktası bu aşamadadır. Bu aşamada hedef kitleye direkt olarak ulaşılabilecek sosyal medya modeli seçilmelidir. Aynı zamanda hangi bölgelerde, hangi kitleler, hangi araçları kullanıyor iyi analiz edilmelidir. Bu aşamada ilk aşamanın etkileri büyüktür. Sosyal medya çalışmasının etkili olmasının bir diğer unsuru da geleneksel medya ile olan ilişkilerdir.
4. HEDEFLENEN ORANLARIN ANALİZİ: Sosyal medya planlamasının ne kadar etkili olduğunu açığa çıkaran aşamadır. Bu aşamada belli aralıklarda yapılacak olan testlerle hedef kitleyle iletişime geçilmeli ve ne istedikleri anlaşılarak, bu isteklere uygun içerik düzenlemesi yapılmalıdır.
5. BÜTÇE DEĞERLENDİRMESİ: Çalışmaların olumlu sonuç verdiği oranla harcanan bütçe oranı kıyaslanmalıdır. Eğer hedeflere ulaşılıyorsa firma hiçbir zarar görmeden çalışma sürecini atlatıyor demektir.
6. RAPORLAMA VE DEĞERLENDİRME: Sosyal medya çalışmasının son aşamasıdır. Tüm çalışma sürecinin değerlendirmesi bu aşamada yapılır. Çalışma sırasında yapılan analizler raporlanarak firmaya ulaştırılır. Bu raporlama sonucunda; kampanyanın ne kadar başarılı olduğu, hangi kısımlarda başarılı olduğu, hangi kısımlarda başarısız olduğu ve bütçeye uygunluğu çıkartılır. Çıkartılan sonuçlar sayesinde çalışma sürecinde iyileştirmeler yapılabilir.
2GELENEKSEL/TASARIM
Geleneksel Tasarım deneyimimizle bu günlere kadar tasarım özgürlüğümüzü ve sağladığımız katkıları sürdürdük. Baskı teknolojisinin gelişmesi bizim bu sektördeki yerimizi de geliştirmemizi sağladı. Böylece hizmet ettiğimiz markalara yapabileceğimizin daha iyisini deneyimimizle aktarmaya devam ettik.